MAsturbuję się - czy nie jestem na to za młoda i czy to jest szkodliwe?

Mam 13 lat, wiek mnie najbardziej martwi, czy jestem za młoda? Boję się, że przez masturbację łechtaczkową w przyszłości mój partner nie będzie mógł mnie doprowadzić do orgazmu. Robię to 1/2/3 razy w tygodniu. Zaszkodzi mi to ? Jeżeli tak, to co ja mam zrobić ? Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Sama masturbacja nie jest dla kobiety/dziewczyny szkodliwa. Nie ma też ograniczeń wiekowych, które by mówiły jakie dziewczyny mogą się masturbować, a jakie nie. Masturbacja w okresie dojrzewania jest uznawana za naturalną formę radzenia sobie z budzącym się popędem seksualnym.
Jeżeli Twoje zachowania masturbacyjne, będą nadal wzbudzały Twój niepokój (częstotliwość lub sposób) proponuję, abyś skorzystała z porady specjalisty, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, udzieli Ci wszelkich odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam.