Masy o nieokreślonej echogenności w macicy i szczepienie przeciw HPV - co robić?
Witam. Jestem po łyżeczkowaniu macicy. Puste jajo płodowe, poronienie samoistne cześciowe. Czekam na wyniki badania histopatologicznego. Martwi mnie jednak opis w wypisie ze szpitala: nieokreślona echogenność mas w macicy, do kontrolnego USG po 3 tygodniach.
Co oznaczają te masy o nieokreślonej echogenności? Czy to może być coś poważnego? Jestem nosicielką hpv, chcę się zaszczepić S***, mój lekarz mówi, że to ważne by się zaszczepić. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie.
Masy o nieokreślonej echogenniczności oznaczają cienie w usg, których przyczyny nie można określić. Dlatego potrzebne jest kolejne badanie. Zaszczepienie ochroni Panią przed zarażeniem innymi szczepami HPV.