Mąż stracił pracę. Czy możliwe, że popadł w depresję?

Mąż stracił pracę. Od tej pory twierdzi że źle się czuje. Całymi dniami śpi i nic go nie interesuje. Często boli go brzuch, głowa, mięśnie. Nie obchodzą go dzieci i rodzina.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Utrata pracy, w szczególności przez mężczyznę, jest bardzo stresującym przeżyciem. Takie wydarzenie może wywoływać stany obniżonego nastroju, a nawet depresję.
Warto, żeby mąż skonsultował się z lekarzem psychiatrą. Lekarz będzie mógł dokładnie stwierdzić, co dzieje się z Pani mężem i zastosować odpowiednie metody leczenia, jeśli będzie to konieczne. Warto również, by mąż rozpoczął spotkania z psychologiem i pracował nad swoimi problemami.

Pozdrawiam