Mąż twierdzi, że mam depresję. Czy to możliwe?

Witam, jestem młodą matką i mężatką. Mam 23 lata, 1,5 roku temu urodziłam zdrową córeczkę. Mąż jest odpowiedzialny, ma stałą pracę, pomaga w wychowaniu córki, zawsze mogę na niego liczyć, jednak ostatnio zaczęło mnie wszystko przerastać - siedzę całymi godzinami w domu, nie pracuję, mąż jest dopiero wieczorem w domu i to strasznie zmęczony. Znajduje sobie zajęcia nawet w niedzielę. Ostatnio ciągle się kłócimy - ja czuję się samotna, zaniedbana, nie chce mi się nawet dbać o siebie. Mąż narzeka, bo ciągle pracuje aby na wszystko nam starczało, a odbija się to bardzo na jego zdrowiu i samopoczuciu, oboje mamy do siebie pretensje - błędne koło. Ciągle robię mu wymówki, że nas nie kocha i nie chce z nami być, choć wiem, że to kompletne bzdury, ale mam strasznie wybuchowy charakter i po 10 min mi przechodzi, lecz jemu nie... Wyciągam wiecznie wątki z jego przeszłości, np. dogaduje mu, że z poprzednią dziewczyną na pewno było mu lepiej - nie wiem czemu to robię. Jesteśmy ze sobą 5 lat, nigdy mnie nie zawiódł, a ja mimo to nie potrafię mu w 100% zaufać. Proszę o poradę. Mąż twierdzi, że to depresja i wahania nastrojów. Czasem już też tak myślę, ale chciałabym znać zdanie fachowca.

Witam!
Obowiązki domowe i ciągłe przebywanie w domu mogą powodować u Pani narastanie napięcia. Mąż również jest zapracowany i nie interesuje się Panią wystarczająco. Taka sytuacja może wywoływać zniechęcenie, poczucie osamotnienia i niskiej atrakcyjności. Z kolei te uczucia mogą być przyczyną napięć pomiędzy partnerami.
Warto, żeby postarała się Pani porozmawiać z partnerem spokojnie, bez krzyku i wyrzutów. Jeśli nie potraficie powiedzieć sobie tego, co się z Wami obecnie dzieje, możecie opisać to w listach adresowanych do drugiego partnera. Najlepiej, byście wspólnie poszukali rozwiązania problemów.
Jeśli okaże się to dla Państwa zbyt trudne zachęcam do rozpoczęcia terapii dla par. W sprawie depresji warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który będzie mógł postawić diagnozę (wyłącznie na bezpośredniej wizycie). W trakcie takiej wizyty będzie Pani mogła dowiedzieć się, co Pani dolega i jak sobie z tym radzić.

Pozdrawiam