Męcząca czkawka po każdym posiłku

Witam, Mam 24lata i jestem po 4 odmach opłucnych.Od momentu wystąpienia 1 odmy(4lata temu)zauważyłam,ze zazwyczaj po każdym posiłku występuje u mnie męcząca czkawka:( Dopiero przy 4 odmie miałam wykonany zabieg i ten problem zniknął na jakis czas.Teraz znowu zauwazyłam,że historia się powtarza i obawiam sie kolejnej odmy...;/Skad moje pytanie-czy wystepowanie czkawki ma jakieś powiązania z pęcherzykami płucnymi? Z góry dziekuje

Witam,
czkawka to naturalny odruch na zbyt szybkie rozciągnięcie żołądka - polega na rytmicznie powtarzających się, mimowolnych skurczach przepony i mięśni oddechowych klatki piersiowej powodujących wdech z równoczesnym zamknięciem głośni, co wywołuje charakterystyczny odgłos
Czkawka występuje powszechnie, zwykle po pewnym czasie samoistnie ustępuje i nie stanowi poważnej dolegliwości.
Częstotliwość czkawki wynosi zwykle 2-60/minutę, a czas jej trwania kilka minut; przyczyną w większości przypadków jest szybkie lub nadmierne przepełnienie żołądka.