Męczy mnie to, że moja dziewczyna uprawiała seks z innymi

Witam poznałem dziewczynę w 2017 roku spotykaliśmy się od września bardzo mi się spodobała od stycznia 2018 byliśmy razem.i od tego czasu zaczęły się problemy . dziewczyna powiedziała że będzie chciała się ze mną kochać i że a ja zapytałem czy już to robiła ona odpowiedziala że tak z kilkoma . Od tego czasu gnębi mnie to co robiła z nimi na początku wiedziałem o 3 późnej jak przeszukałem jej telefon to wyszło że 7 okłamała mnie zadręczam się tym co z kim robiła jak ktoś ją dotykał czuję się gorszy przeszkadza mi tylko to w niej że było aż tylu partnerów i tylko jeden to był na stałe a reszta przez internet spotkania tylko na sex . często ja pytam o szczegóły i ranię słowami mówiła że oni ja namówili a raz że sama chciała spróbować że nie chciała związku z jednym z nich miała kontakt nawet jak była ze mną mówiła że mnie kocha i że bardzo jej na mnie zależy że bardzo tamtego żałuje bo przez to ma problemy ze mną . Nie mogę znieść tego że ktoś inny ją dotykał i się z nią kochał jacyś przypadkowi ludzie z internetu gnębi mnie to mam obraz w głowie tego co robi

Dzień dobry,
Rozumiem Pana frustrację, ale niestety jeśli nie chce Pan rozstania to będzie musiał Pan to zaakceptować. Dla większości mężczyzn poczucie posiadania partnerki, która wcześniej nie miała kontaktów seksualnych daje poczucie komfortu. Dobrym pomysłem byłyby wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty podczas których mógłby Pan pracować nad zaakceptowaniem tego stanu rzeczy. Istnieje taka możliwość, że posiada Pan inny system wartości i priorytetów niż partnerka i w tym miejscu rodzi się niedopasowanie. Jeśli Panu zależy na niej to warto z nią o tym jak najwięcej szczerze rozmawiać by wiedziała jak Pan się z tym czuje. Niestety nie mogę Panu dać jakiejś złotej rady, gdyż sam fakt związania się z osobą z taką przeszłością wymusza konieczność zaakceptowania tej przeszłości. Dla Pana to wyjątkowo trudne i w związku z tym, że męczy się Pan z tym już ponad rok nie wiem czy osiągalne. Nie zawsze jesteśmy wstanie wszystko zaakceptować i pogodzić się ze wszystkim. Zastanawia mnie to, czy problemu nie nasila to że bardzo intensywnie Pan myśli o przeszłości ukochanej. Doradzałabym pracę nad byciem w relacji z nią w tu i teraz i nie wracanie do tego, co było. Teraźniejszość z nią należy do Pana a przeszłość jest częścią tylko jej historii i ona sama zapewniała Pana o tym, że przeszłe relacje nie mają dla niej znaczenia. Niestety przed Panem długa droga akceptacji i pogodzenia się, ale sądzę że warto próbować. Mam nadzieję, że wszystko się jeszcze ułoży i być może lekarstwem na problem będą Pana silne uczucia do partnerki.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/