Jak się zmienić dla dziewczyny?

Dzień dobry . Mam problem , ale nie wiem do jakiego specjalisty powinienem się zgłosić . Ostatnio byłem w związku około 7 miesięcy z osobą na której bardzo mi zależało i zależy dalej , darzę tą osobę mocnym uczuciem , jest dla mnie bardzo ważna . Niestety przez moje chore zachowania , myśli , zarzuty skierowane do niej , nie wytrzymała i mnie zostawiła . Na początku było wszystko ze mną ok , ale z czasem coś zaczęło się złego dziać . Podaje przykłady np. Miałem bardzo dobry humor poszedłem po dziewczynę do pracy zauważyłem że rozmawia i się śmieję z kolegą z pracy , od razu zmienił mi się humor na gorszy i byłem bardzo zazdrosny i zły , dziewczyna miała wyjście integracyjne z pracy , wróciła późno do domu zarzucałem jej że mnie zdradziła , taka myśl się wzięła , dlatego ze była troszkę pijana i późno wróciła . Albo pisała z jakimś kolegą to byłem zazdrosny że z chłopakiem jakimś piszę , raz jechaliśmy bla bla car do innego miasta prowadził przystojny kierowca zauważyłem że często dziewczyna się na niego paczy potem zarzuciłem jej ze o nim fantazjowała erotycznie , taka głupa myśl . Tak wiem te rzeczy są straszne i nienormalne , ale sam nie wiem skąd takie myśli i te moje zachowania się wzięły . Chciałbym się zmienić nie chcę taki być , chcę się tego pozbyć z siebie . Do kogo powinienem się zgłosić ? Psycholog ? . Dziękuje i pozdrawiam.

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu za podzielenie się swoimi wątpliwościami i podjęcie wyzwania zmiany, tym sposobem kreowania swojego życia.

Z Pana relacji wnioskuję, że jest Pan świadomy Co i Jak się z Panem dzieje w relacji z Dziewczyną, z którą tworzy Pan związek uczuciowy.
Jest to fundamentalny krok do zaprzyjaźnienia się z samym sobą (co wymagałoby od Pana pracy i współpracy (właśnie!) z samym sobą...).

Gratuluję Panu, bo nie chce Pan już takiej jakości Waszej relacji, jakość której utrudnia Pana zaniżona samoocena (samoocena jest jednym z filarów poczucia własnej wartości).
Wpływ na samoocenę mają wzorce wyniesione z domu.
Widzimy siebie tak, jak się zwracali do Nas, jak Nas widzieli Rodzice i Otoczenie,
I jakie otrzymywaliśmy o sobie informacje zwrotne.
Niestety w szkole nie uczą praktycznych zasad relacji międzyludzkich.
Jak i Co należy robić, aby podtrzymywać i pogłębiać kontakty/ przyjaźnie międzyludzkie.
Nie nauczono, że w relacjach z Ludźmi ważne jest bycie sobą, pozwalanie sobie na szczerość i jak ważna jest rozmowa i dzielenie się swoimi uczuciami, obawami...

Podsumowując, zachęcałabym Pana, by rozważył Pan podjęcie pracy rozwojowej pod okiem psychologa, jak również korzystanie z aktywnych treningów z poczucia własnej wartości, asertywności, autoprezentacji i pozytywnego myślenia (mieszka Pan we Wrocławiu) są takie treningi organizowane "za free", inspiruję Pana do poszukiwania info online).

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana,
Zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnerki
zwykle spowodowane są niską samooceną lub przykrymi
doświadczeniami z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnerki, poczucie dyskomfortu spowodowane
raczej wyobrażoną zdradą sprawiają, że jest Pan podejrzliwy
wobec swojej partnerki.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków.
Dziewczyna może mieć dość bezpodstawnych podejrzeń,
zarzutów i pretensji.
Jeżeli trudno Panu samemu uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychologa, psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zbudować zaufanie do partnerki, dzięki czemu
będzie Pan mógł stworzyć stabilny, satysfakcjonujący związek.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl