Czy dać partnerce czas po starym związku?

Dziewczyna twierdzi, że nie jest jeszcze gotowa na związek. Dziewczyna powiedziała mi, że nie chce mnie oszukiwać, że nie jest jeszcze gotowa na poważny związek, ponieważ chce jeszcze czasu, bo ma przykre doświadczenia z poprzedniego kilkuletniego związku, rozstali się niecały rok temu. Były partner ją ograniczał dla siebie np. nie mogła się spotykać z koleżankami, był bardzo zazdrosny. Poznałem ją parę miesięcy temu zacząłem się z nią spotykać na zasadach koleżeńskich parę miesięcy temu, 2 miesiące temu zauważyłem że zaczęło się to zmieniać w bliższą relację. Oboje byliśmy sobą zainteresowani, lubimy spędzać razem czas dogadujemy się, dużo pisaliśmy codziennie smsów. Miesiąc temu zapytałem ją czy chce być ze mną, ona zamiast mi odpowiedzieć tak lub nie to mnie pocałowała, zaświeciły mi się "kontrolki ostrzegawcze" na następnym spotkaniu chciałem się jeszcze raz zapytać, żeby mi to konkretnie odpowiedziała, ale na przywitanie dostałem czułego całusa więc już nie pytałem. Ja byłem zazdrosny o jej czas, że nie inicjuje spotkań, że ciągle się spotyka z koleżankami a nie ze mną i dlatego w tamtym tygodniu postanowiłem z nią szczerze porozmawiać i wtedy oznajmiła mi, że nie jest gotowa na związek ze mna. Nie wiem co o tym myśleć czy za bardzo się pośpieszyłem i przez moje zachowanie woli się wycofać czy porostu rzeczywiście boi się i potrzebuje jeszcze czasu po poprzednim nieudanym związku.

Witam Pana,
dziewczyna ma przykre doświadczenia z relacji męsko - damskich, nie lubi być ograniczana, dba o swoją autonomię i wypadałoby to uszanować, nie można mieć kogoś na własność, nie można ograniczać tylko dla swoich celów, jeśli ma Pan potrzebę zrozumienia swoich zachowań, wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Z obszernej, zaprezentowanej przez Pana relacji, wnioskuję, że powiela Pan zachowanie podobne (zazdrość w relacji) do poprzedniego Chłopaka Pana Sympatii, co domniemam zadecydowało o takiej decyzji, by dać sobie i Panu przestrzeń na zastanowienie się, czy wejść w związek, polegający na wyłączności.

Myślę, że dał się Pan poznać, jako (domniemam) zagarniający Dziewczynę, być może oczekujący by skupiała się na potrzebie Pana.
Widzę u Pana wątek zazdrości w relacji, do pracy.
Zazdrość (nieadekwatna do sytuacji) wskazuje na zaniżoną samoocenę i byłby to dla Pana obszar do pracy rozwojowej, do czego Pana inspiruję.

Relacja partnerska tylko wtedy jest możliwa, gdy oboje Partnerzy są/będą otwarci oraz uważni na potrzeby Partnera oraz będą gotowi, by na te potrzeby wzajemnie odpowiadać.

Zapytał Pan, czy dać czas Dziewczynie?
Odpowiadając na Pana pytanie, niestety nie ma Pan innego wyjścia, jak przyjąć do wiadomości decyzję Dziewczyny i skupić się na sobie.
Jeśli zależy Panu na tej relacji, sugerowałabym Panem pracę nad zazdrością.

Z mojej strony, zachęcałabym Pana by sfokusował się Pan nad pracą wewnętrzną, nad samooceną, pod okiem Psychologa.

Gdyby miał pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pana radości i pomyślności w relacji!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605