Co mam zrobić, żeby nie być zazdrosnym w związku?

Witam. Byłem z dziewczyną 1,5roku , po jakimś czasie byłem bardzo zazdrosny. można powiedzieć że chorobliwie zazdrosny. i zaczęło sie wszystko sypać .. Zostawiła mnie dziewczyna. Nie wiem co mam ze soba zrobić zeby nie być taki zazdrosny i chce jakoś to naprawić, naprawić ten związek i te relacje co nas łączyły.. Ona mnie bardzo kocha i ja ją też ale boi sie do mnie wrócić ze znowu bede taki zazdrosny i bede o wszystko zazdrosny i sie o wszystko czepiał. Co mam zrobić ?

Witam, warto by porozmawiał Pan z psychoterapeuta/psychologiem i omówił sytuację, powinien Pan osobiście udać się na wizytę, pomoc na forum w tej sprawie nie jest raczej możliwa.Przyczyn takiej zazdrości może być wiele, zwykle takie zachowanie jest tylko wynikiem innych problemów. Może Pan zgłosić się do dowolnej Poradni Zdrowia Psychicznego(NFZ) ze skierowaniem do psychologa od lekarza POZ, lub prywatnie, niestety płatnie. Pozdrawiam serdecznie.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii, podczas której będzie mógł Pan wspólnie ze specjalistą rozpoznać przyczyny swojej zazdrości oraz wypracować sposoby radzenia sobie z silnymi emocjami. Zazdrość może być wynikiem różnych trudności, przykrywać inne emocje, np. lęk, brak poczucia bezpieczeństwa. Odpowiedź, czy tak jest w Pana przypadku, możliwa będzie jedynie po Pana osobistym kontakcie z psychoterapeutą.

Witaj, daj dziewczynie trochę czasu, oboje ochłońcie, zatęsknijcie za sobą. A w międzyczasie fajnie by było żebyś zaczął nad sobą pracować (mam tu na myśli psychoterapię) po to aby takie sytuacje nie zdarzały się już w przyszłości, pozdrawiam

Dzień dobry, rozumiem, że jeśli dziewczyna do pana wróci to znowu pojawi się u pana zazdrość, dlatego być może nie warto wracać do tego związku zanim pan sobie z tym nie poradzi. Trudno odpowiedzieć skąd bierze się zazdrość u pana - być może są to pana nierealistyczne przekonania na temat tego jak powinien wyglądać związek, być może przekonania na temat ludzi - kobiet, a być może boi się pan własnej zdrady i projektuje ja na partnerkę. Na takie pytania można sobie odpowiedzieć podczas terapii. Pozdrawiam.