Czy rozpad związku może być winą tylko jednej strony?

Czy rozpad związku to może być wina tylko jednej strony? Bo byłem zazdrosny o dziewczynę, na koniec powiedziała mi że ograniczam jej wolność. Byłem dobrym chłopakiem. Wszystko dla niej. Tylko zazdrość jej przeszkadzała. Ale mimo to że mówiłem że ok nie będę to dawała mi powody. I zerwała. Czy zatęskni i wróci? Szansę jakie są?

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Każda relacja wymaga zaangażowania dwóch stron. Zrozumienia i poświęcenia. Nie jestem w stanie powiedzieć na ile miał Pan powody do bycia zazdrosnym i jak sytuacja wyglądała z perspektywy Pana partnerki. Warto zawsze spróbować spojrzeć na sytuację od strony partnera, a później porozmawiać. Jeżeli obydwu stronom na sobie zależy jest duża szansa na dojście do porozumienia dalszy szczęśliwy związek.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witam,
związek zawsze jest pomiędzy dwoma osobami. Ich uczucia, myśli, działania wpływają na to jak on wygląda i jak obie strony czują się w nim. Zazdrośc potrafi zepsuć związek, szczególnie jeżeli ogranicza się wolność drugiej osoby. Nie wiem jak to wyglądało w Pana przypadku, ale dziewczyna tak się czuła o czym Panu powiedziała.
Nie można ocenić szansy a to czy dziewczyna zmieni zdanie i wróci. Być może tak, ale możliwe też, że nie. Tym bardziej, że czuła się ograniczana w tym związku.
Może Pan próbować z nią porozmawiać, jednak prawdopodobnie musiałoby się w związku coś zmienić, by dziewczyna chciała zacząć od nowa. Czy myśli Pan, że jest w stanie się zmienić?

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl