Zazdrość o dziewczynę w związku

Chciałbym poradzić się ekspertów co robić. Byłem z dziewczyną 10 miesięcy przez te miesiące byłem zazdrosny i to okazywałem ale jej to przeszkadzało chyba więc starałem się nie być, było dobrze. Teraz przyszły wakacje 10 miesiąc związku i była sytuacja że ona chciała iść z kolegami i koleżanka gdzieś i chciałem iść z nimi a ona że nie i obraziła się i zerwała bo "ograniczałem wolność" I nagle ma mnie gdzieś drugiej szansy nie chce dac... Co zrobić by tęskniła i wróciła? Byłem dobry chłopakiem.

Witam. Jak nie chce być z Panem to nic pan na siłę nie zrobi. Może nie pasowaliście do końca do siebie, i tez trzeba wyciagnąć wnioski i należałoby popracować nad sobą (najlepiej ze specjalistą) jak to jest z tą pana zazdrością .
Magdalena Brabec

Jest możliwe, ze oprócz tego, co jawne istnieją jeszcze jakieś ukryte trudności. Tzn - jeśli Państwa relacja się zmieniła, miał Pan zazdrość pod kontrola i do tego momentu wszystko funkcjonowało dobrze, to pytanie, co naprawdę się stało, że chęć wybrania się razem z nimi stała się powodem do rozstania? W dobrze funkcjonującym związku, w którym oboje partnerzy są zaangażowani, zdarzają się kłótnie czy różnice poglądów, jednak zwykle nie stanowią przyczyny natychmiastowego rozstania. Warto przyjrzeć się, co tak naprawdę nie funkcjonowało w Waszym związku oraz czy zmiana (zmniejszenie zazdrości) była realna.
Dodatkowo zachęcam do przyjrzenia się przyczynom swojej (rozumiem, ze nierealistycznej) zazdrości- być może to wcześniejsze trudne doświadczenia, zranienia? Lub niska samoocena, poczucie bezpieczeństwa i wartości, które powodują, że tylko kontrola daje poczucie spokoju. To z kolei warto przepracować z psychologiem. Praca nad sobą i zmiana przyniesie trwała poprawę relacji i nawet jeśli nie uda się odbudować tego związku, zagwarantuje większą satysfakcję i zaufanie w kolejnym.