Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość o dziewczynę i częste kłótnie

Witam mam bardzo wielki problem jestem z dziewczyną i jestem za bardzo zazdrosny przez co są ciągłe kłótnie. Wystarczy że ona gada z jakimś chłopakiem to już we mnie wybucha zazdrość. Boję się że się przez to rozstaniemy, proszę o pomoc co mam robić. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Stres a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Zazdrość często wynika z braku zaufania do drugiej osoby i/lub z własnych kompleksów, niskiej pewności siebie czy zaniżonej samooceny. Zastanów się dlaczego czujesz się niepewnie w swoim związku, co dokładnie pojawia się w Twojej głowie gdy widzisz swoją partnerkę rozmawiającą z jakimś innym chłopakiem (jakie masz przekonania na ten temat, jak to interpretujesz)? Uświadomienie sobie źródła Twojej zazdrości będzie pierwszym krokiem do jej zniwelowania. Potem- gdy już będziesz znał mniej więcej powody dlaczego pojawia się zazdrość, pamiętaj że to tylko twoje myśli. A skoro tak, możesz je kontrolować. Poszukuj różnych alternatyw, różnych tłumaczeń zdarzeń które widzisz. I popracuj nad swoją samooceną - to na pewno przyniesie pożądane efekty!
Proponuję Ci również zgłosić się na kilka konsultacji z psychologiem poznawczo-behawioralnym, który pomoże Ci przepracować najbardziej przeszkadzające typy przekonań tak, abyś mógł z zaufaniem i pewnością żyć w swoim związku z dziewczyną. Powodzenia!

0

Nadmierna nieadekwatna zazdrości często wynika z nieprzepracowanych trudnych doświadczeń czy problemów emocjonalnych, dotyczących zaniżonej samooceny, poczucia bezpieczeństwa i wartości. Warto zgłosić się do psychologa i podjac psychoterapię, zanim zazdrość zniszczy ten związek lub następne.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy