Dlaczego nie mogę zapomnieć o poprzedniej partnerce i przy innych nie mogę osiągnąć wzwodu?

Byłem w bardzo poważnym związku z kobietą. Związek się rozpadł. Teraz, gdy próbuję ułożyć sobie nowy związek nie umiem uzyskać podniecenia. Po prostu wraca do mnie zapach i smak tamtej kobiety - nie mogę współżyć teraz z inną, nie mam wzwodu. Poradźcie mi proszę. Nie wiem jak żyć.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Sytuacja w której się Pan znalazł nie jest łatwa.

Każde rozstanie jest trudne a szczególnie, jeżeli więź była bardzo silna i związek trwał długi czas.

Jest to naturalna sytuacja gdy po zakończeniu związku poznaje się nową osobę często mimowolnie porównuje się ją do poprzedniego partnera.

Na wszystko potrzebny jest czas.
Dobrze jest przeanalizować poprzedni związek i postarać się znaleźć i zrozumieć przyczynę rozpadu.
Nie warto od razu szukać nowego partnera.

Naturalną rzeczą jest, iż w kontaktach intymnych z nową osobą mogą pojawiać się trudności.
Jeżeli nie jest Pan w stanie nawiązać relacji w tym zakresie jest to przede wszystkim oznaką, że nie jest Pan jeszcze na to gotowy.

Należy dać sobie czas aby zagoiły się rany. Nie powinno się robić niczego na siłę.
Nie znaczy to, iż nie powinno się spotykać z nowymi osobami. Jak najbardziej jest to wskazane.
Nie trzeba jednak od razu próbować tworzyć nowy związek.

Nowe relacje powinno się budować powoli.

Ważne jest aby zamknąć poprzedni rozdział z życia i iść do przodu.
Nie należy szukać partnera na podobiznę tego poprzedniego, gdyż każdy człowiek jest inny.

Trzeba dać szansę nowo poznanej osobie i przede wszystkim sobie. Myśląc o poprzednim partnerze będąc w nowym związku trudno jest się zaangażować.

Jeżeli mimo upływu czasu sytuacja nadal będzie taka sama warto udać się o pomoc do specjalisty, najlepiej psychologa. Pomoże on Panu przetrwać ten trudny okres co pozwoli na nowo cieszyć się życiem.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Panu,

Mam zbyt mało danych, nie poruszył Pan tematu, co, kiedy i dlaczego było przyczyną rozpadu poważnego związku?

Z Pana relacji domniemam, że emocjonalnie/intymnie nie rozstał się Pan tak naprawdę (jeszcze) ze swoją byłą Kobietą.

Sugerowałabym Panu, by dać sobie przestrzeń...

Z przesłaniem dla Pana tego, co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com