Menopauza w wieku 20 lat?

Witam, mam pewien problem, który nie daje mi spać po nocach. Mam dopiero 20 lat i moja pani doktor oznajmiła mnie, że przeszłam już menopauzę... Załamałam się słysząc to, bo pragnę mieć dzieci, a menopauza oznacza, że kobieta straciła już swoją płodność, prawda? Co mam robić? Mam 20 lat i mój świat tak naprawdę zaczyna się sypać, nie wyobrażam sobie życia bez dzieci ;( czuję się bezwartościowa i niepotrzebna. Czy jest możliwość leczenia? Czy na prawdę nigdy nie urodzę?
20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Te wszystkie pytania powinna Pani zadać swojemu lekarzowi. Nie wiem, jakie występują u Pani objawy, jakie badania wykonano i jakie są ich wyniki... W każdym razie nie zawsze diagnoza "przedwczesna menopauza" wiąże się z całkowitą bezpłodnością. Wszystko zależy od przyczyn, które spowodowały zaburzenia czynności jajników.

Pozdrawiam ciepło!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy