Metoda klina podkładanego po materac w profilaktyce wady zgryzu u niemowląt

Mam 6 miesięczną córeczkę. Dowiedziałam się, że w celu zmniejszenia ryzyka wady zgryzu dobrą metodą jest stosowanie u niemowlęcia klinu podkładanego pod materac w łózeczku. Jeżeli córka sypia często na brzuszku i przekręca się na boki podczas snu będzie miało sens zastosowanie tego rodzaju profilaktyki? Czy odnosi się to tylko dla niemowląt śpiących jedynie w pozycji na plecach?

Nie polecam, proponuję w tej sprawie konsultacje z lekarzem stomatologiem specjalizujacym sie w stomatologii ortodontycznej dzieci.