Mój 8-letni syn jest cały czas głodny - co robić?

Witam mam syna 8lat i warzy 45 kg i non stop jest glodny boje sie ze ma juz nadwage i niewiem co dalej robic lekarze muwia ze zgubi te kg ale ja w to niewierze poradzcie co mam robic

Witam,
zlecam wykonać podstawową morfologię, zbadać cukier (na czczo i po obciążeniu glukozą), sprawdzć poziom hormonów tarczycy. Następnie omówić wyniki u lekarza pierwszego kontaktu i udać się do dietetyka, który porozmawia z synem i dobierze odpowiedni jadłospis. Być może syn zjada produkty o wysokim indeksie glikemicznym, które sztucznie napędzają apetyt. dieta może być także źle zbilansowana i w wyniku braku niektórych składników organizm zaczyna ich się domagać a syn czuje się głodny.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk