Mój narzeczony się odchudza co mam robić?

Mój narzeczony od pewnego czasu nie jest sobą. Ciągle twierdzi ze jest gruby, ogranicza jedzenie, nie pamiętam nawet kiedy normalnie coś zjadł. Twierdzi, że musi to robić dla swojego lepszego samopoczucia a ja juz nie wiem co mam z tym robić. Nie jest gruby, jest bardzo szczupły wiec jest mu to niepotrzebne. Już setki razy mówiłam mu, że szkodzi swojemu zdrowiu, próbowałam namówić go by to zmienił, chwal go itp itp a tu nadal nic. Błagam pomocy naprawdę nie wiem juz co mam robić boje się o jego zdrowie i o nasza przyszłość.

Witam!

Zachowanie narzeczonego jest niepokojące i może doprowadzić do poważnych konsekwencji fizycznych. Zaburzenia odżywiania kojarzone są przeważnie z kobietami, jednak również mężczyźni cierpią z tego powodu. Warto porozmawiać z partnerem na temat jego motywacji i uczuć, które kierują nim i powodują potrzebę odchudzania się. Może go Pani zachęcić do wizyty u psychologa, gdyż zwykle problemy z nadmiernym odchudzaniem mają swoje źródło w trudnościach psychicznych. Warto również zaproponować mu wizytę u dietetyka. Może w ten sposób zmieni swoje nawyki żywieniowe.

Pozdrawiam