Moje życie od kilku lat nie ma sensu. Co z tym zrobić?

Witam, mam na imię Artur, mam 26 lat. Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, ale chyba zacznę wszystko od początku, postaram się opisać wszystko w skrócie.

W 2003 roku stwierdzono u mnie depresję oraz fobię społeczną. Psychiatra przepisał mi leki, po których lepiej się poczułem, brałem je pół roku, lecz terapii nie podjąłem - uznałem, że lepiej się już czuję i nie potrzebuję jej. Jednak po niedługim czasie objawy powróciły (lęk, myśli samobójcze, ciagły strach, bezradnosć i strach przed krytyką, wyśmianiem). Do tego wszystkiego doszły problemy sfery finansowej i intymnej.

Moje złe samopoczucie, brak wiary w siebie oraz wewnętrzna blokada spowodowały, że moje życie nie ma sensu - ten stan trwa od kilku lat, nie miesięcy. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam dalej robić. Pozdrawiam, Artur

Witam!

Leki poprawiają stan psychiczny pacjenta oraz stabilizują go. Jednak warto jest uczestniczyć także w terapii w trakcie przyjmowania leków.

Są problemy, które silnie wpływają na samopoczucie i pogarszają sytuację. Praca nad takimi problemami oraz lepsze poznanie siebie pozwala ustabilizować nastrój, poprawić samopoczucie i złagodzić objawy choroby.

Powinien Pan zastanowić się nad podjęciem się psychoterapii. Może Pan to skonsultować z lekarzem i wybrać odpowiedni jej rodzaj dla Pana potrzeb. Psychoterapia może znacząco wpłynąć na Pana samopoczucie i wspomóc leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam

Przy fobii społecznej najlepiej sprawdza się podjęcie psychoterapii grupowej w nurcie poznawczo-behawioralnym, do czego Pana życzliwie zachęcam.

Wystarczy wyprowadzić się z ciemnego i zimnego lasu, żeby świat nabrał ciepła, kolorów i sensu. Jeżeli potrzebuje Pan szerszej konsultacji psychologicznej, zapraszam do kontaktu. Pracuję także przez Skype oraz udzielam konsultacji psychologicznych przez telefon.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl