Możliwość obecności egzemy u 4-miesięcznego dziecka

Witam, czy możliwe jest AZS/egzema u niemowlaka 4 msc karmione piersia plamy nie występuja na całych policzkach tylko wzdłuż uszu, oprócz tego w zgięciach kolan, nadgarstków, lokci, na pleckach całych, karczku i szyi, udach, pod kolanami pod paszkami i w okolicy pieluszki? Brzuszek czysty kilka tyko plamek na piersiach. pozatym uciążliwa ciemieniucha wchodząca na czoło i sącząca sie skorka za uszkami. Przepisane emolienty ale nie widać poprawy , 0.1 hydrokortyzon działa tylko dwa dni. Dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Być może konieczne będzie udanie się do lekarza dermatologa.