Możliwość oparzenia rogówki u 21-latka

Smażyłem kiełbaski przy ognisku, jednak miałem dosyć krótki kij. Czułem na wyciągniętej ręce nieprzyjemne "palenie" od ciepła. Czułem też pieczenie na twarzy i w oczach. Nie trwało to bardzo długo a na skórze brak śladów oparzenia. Jednak po dwóch dniach zaczęły mnie szczypać oczy tak jak wtedy przy ognisku. Zastanawiam się, czy mogło dojść do oparzenia rogówki czy innych części oko skoro ciepło, mimo że odczuwalne, nie zniszczyło mi skóry na ręce czy twarzy?

Aleksander Ropielewski

Jest to bardoz mało prawdopodobne. Jeżeli jednak objawy będą sie utrzymywały lub narastały konieczny jest kontakt z okulistą.