Możliwość picia lnu mielonego podczas karmienia piersią

czy karmiąc syna piersią (2 mies) mogę bezpiecznie pić len mielony? jeśli tak to ile łyżeczek dziennie? boję się, że śladowe ilości cyjanowodoru jednak się wydzielają i przenikają do mleka.

Szanowna Pani,
dieta w bardzo małym stopniu wpływa na to co znajduje się w Pani pokarmie. Dodatkowo, gdy mielony len zalewa się gorącą wodą, związki, o których Pani wspomina nie powstają. 2-3 łyżeczki dziennie na pewno będą bezpieczne.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl