Możliwość wycięcia nadmiaru skóry u cukrzyka

czy wycięcie nadmiaru skory u cukrzyka jest możliwe? CZytałam, że cukrzyca jest przeciwskazaniem do tego zabiegu ze względu na trudności z gojeniem. Jaka byłaby w takim razie alternatywa pozbycia się nadmiaru skóry po utracie ponad 40kg?

Uregulowana cukrzyca (tj.prawidłowe poziomy glikemii na czczo i po posiłkach, prawidłowy wynik hemoglobiny glikowanej) nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do abdominoplastyki. Ostateczną decyzję podejmuje chirurg, który ma wykonać operację. Oczywiście musi się Pani liczyć z faktem, że częściej niż u całkowicie zdrowych pacjentów może wystąpić opóźnione gojenie bądź infekcja rany.