Co zastosować na rozciągniętą skórę po ciąży?

Witam. Rok temu urodziłam dziecko po połogu postanowiłam zabrać się za siebie i tak do dziś schudłam ponad 20kg, cieszę się bo nareszcie mam ciało prawie takie jak przed ciążą, ale prawie... chodzi o brzuch i rozciągniętą skórę, rozstępów na szczęście nie mam ale ta skóra... najgorzej jest nad pępkiem. Ćwiczę, mięśnie brzucha już ładnie widać ale tylko w miejscach gdzie niema tej skóry. Chciałam spytać o jakieś sposoby, słyszałam o dermo roller, czy to pomaga? Jakie kosmetyki do tego stosować?

Dzień dobry,

Polecam konsultację w klinice medycyny estetycznej. Istnieje wiele technologii, które poprawią napięcie skóry jak np fale ultradźwiękowe, akustyczne, radiowe itp, jednak zabieg należy dobrać indywidualnie do danego pacjenta po uprzedniej konsultacji. Polecam zabiegi o nazwie: Maximus, Ultraformer III, Liposhock.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry
Wszystko zależy od skali problemu.
Dermo rollery poprawiają jędrność skóry ale niesety gdy jest jej znacząco za dużo mogą być niewystarczające.Osobiście mam dobre doświadczenie z nićmi pdo mono implantowanymi w okolice które Pani opisuje.
Niestety duże defekty mogą wymagać korekty chirurgicznej.
Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Nadmiar skóry po ciąży jest częstym problemem moich pacjentek, zwykle gdy nie ma innych objawów jak nadmierne rozsuniecie mięśni brzucha lub przepukliny, a pacjentka planuje kolejne ciąże pozostaje odczekać skóra ma dobre właściwości kurczenia się, ale gdyby nie miła Pan aż tyle cierpliwości można zastanowić sie nad zastosowaniem niewielkiej korekty chirurgicznej
Zapraszam do kontaktu
poprzez stronę www.drjaworowski.pl
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej