Myśli samobójcze, ciagły płacz - czy to załamanie nerwowe?

Chcę się zapytać o mój stan. Czy mam załamanie nerwowe, czy tylko jakąś psychiczną chorobę... Często płacze, często się denerwuję, mam myśli samobójcze, chciałabym się zapaść pod ziemię. Często mam po prostu doła. Wiem, że mam tylko 14 lat, ale dużo przeszłam, nie tylko w szkole (cały czas się śmieją, obgadują za plecami), ale i w domu. W domu cały czas były kłótnie, wrzaski, ale i moja idolka przeszła załamanie nerwowe i też się o nią martwiłam! Czy to są objawy załamanie nerwowego? Proszę daj mi jakąś poradę!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoje objawy są bardzo niepokojące. Mogą wskazywać na występowanie zaburzeń na tle psychogennym. Na pewno ciężka sytuacja w domu oraz w szkole przyczynia się do obniżenia nastroju oraz myśli samobójczych. Można podejrzewać, iż w tym przypadku nie obędzie się bez pomocy specjalisty.

W celu diagnostyki problemu powinnaś udać się do poradni leczenia zdrowia psychicznego. Do poradni nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego, lecz ze względu na fakt, że jesteś niepełnoletnia musisz tam udać się z rodzicami.

Jeśli Twoje problemy zostaną zbagatelizowane przez rodziców możesz skorzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży pod numerem 116 111.