Myśli samobójcze, częsty płacz - co mi jest?!

Witam.   Mam na imię Ewelina i mam 17 lat. Od 3 lat mam myśli samobójcze, był czas gdy się cięłam, bardzo szybko się denerwuję, często płacze. Moja sytuacja w domu nie jest łatwa. Czuję się bardzo samotnie i obco nawet w własnym pokoju, który niestety dziele z dużo młodszym bratem.

Nigdy z nikim w moim wieku nie mogłam porozmawiać o swoich problemach, zawsze się ode mnie odwracali nawet najbliżsi, lecz kiedy oni potrzebowali pomocy, przychodzili do mnie i wymagali tego bym pomogła. Czuję się bardzo samotna, ale nie potrafię żyć wśród ludzi. Kiedy wracam do domu po praktykach, często wracam z płaczem, ponieważ czuję dużą presję.

Od strony szefowej, nigdy nie była wobec mnie uprzejma, psychicznie mnie wykańcza, a kiedy wracam do domu, nie mam wsparcia od strony rodziny, tylko jeszcze bardziej mnie dołuje. Mam dość wszystkiego, nie raz chciałam się wynieść z domu, zabić, ale zamiast tego wolę zamknąć się w sobie, założyć słuchawki na uszy i nastawić głośno muzykę i napisać jakiś wiersz.

Kiedy się zdenerwuję często krzyczę, uderzam głową o ścianę, płaczę, wbijam paznokcie w żyły. Często boli mnie głowa takim bólem, że czuję jak mi pulsuje krew. Nie raz mi się zdarza wziąć za dużą dawkę leków przeciwbólowych, mając nadzieję, że tym razem usnę i się nie obudzę. Bardzo chciałabym dowiedzieć się czemu tak reaguję i czemu moja psychika próbuje dążyć do autodestrukcji?

Witam!

Narastanie problemów powoduje coraz większe napięcie emocjonalne, z którym ciężko sobie poradzić. Tłumienie emocji i duszenie wszystkiego w sobie dodatkowo pogłębia trudności. Zachowania autoagresywne miały zmniejszyć to napięcie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Objawy nasilają się, przez co Twoje funkcjonowanie jest zaburzone.

Warto, żebyś skonsultowała się z lekarzem psychiatrą. Będzie on mógł ocenić Twój stan psychiczny i zastosować odpowiednie leczenie. Sądzę, że również wizyta u psychologa byłaby w tym wypadku wskazana. Z psychologiem będziesz mogła omówić swoje problemy, poszukać dla nich rozwiązania, zastanowić się, skąd się biorą.

Praca nad samym sobą pomoże Ci zrozumieć swoje emocje i reakcje na sytuacje zewnętrzne. Nauczysz się, jak reagować w sytuacjach stresowych, żeby nie robić sobie krzywdy. Pomoc specjalistów pozwoli Ci odzyskać równowagę psychiczną i dobre samopoczucie.

Pozdrawiam