Na co wskazują takie niepokojące objawy u ojca?

Martwi mnie stan ojca. Około półtora roku temu ustawodawca zmienił naliczanie emerytury przez co ojcu zabrano większą jej część. Obecnie z bardzo niskich świadczeń musi utrzymywać bezrobotną mamę. Ta sytuacja bardzo mocno go przygnębiła przeżył długotrwały silny stres. Zaczął nadużywać alkoholu, nie może spać bierze leki przeciwdepresyjne przeciwlękowe i nasenne. Obecniy stan jest taki że od kilku tyg nie pije nawet kropli alkoholu jednak wieczorami jest zupełnie splątany, wydaje mu się że ktoś go śledzi obserwuje mówi rzeczy bez sensu, wpada w panikę. Czy to objawy aza? Czy demencji? Czy choroby psychicznej?

Witam, niezbędna jest wizyta i konsultacja z lekarzem rodzinnym, który po wywiadzie będzie mógł podjąć działania w celu ustalenia przyczyn zachowania.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka