Na co wskazuje taka zmiana zachowania?

Witam mam takie pytanie może w jakiś sposób pomożecie. Mam 30 lat moja dziewczyna 29 jesteśmy razem już 7 lat. W lipcu mieliśmy wziąć ślub, ale jednak tak nie będzie. Wszystko zaczęło się od kwarantanny przez covid moja dziewczyna siedziała ponad tydzień w domu no i się po prostu zmieniła. Nie chce ślubu mówi, że się później popsuje będzie rozwód a ona nie chce żeby tak było. Dziwne bo jeszcze przed tym siedzeniem w domu było wszystko ok. Z tego co teraz widzę jej rodzice mają na nią bardzo duży wpływ nawet bym powiedział, że są toksycznymi rodzicami. Ostatnio nawet z nią rozmawiałem na ten temat i ona mówi, że za dużo się wtrącają ale szczegółów nie znam. Na początku moja mama z nią rozmawiała to mówiła, że kocha ale nic nie czuje jak przytula takie dziwne to trochę. Teraz jesteśmy tak jakby przyjaciółmi ale widać, że ona nie chce zrywać kontaktu. Trochę ograniczyła ale nie całkiem. Ślub ostatecznie jest przełożony jeszcze nie wiemy na jaki termin. Trochę sytuacja poplątana taka. Bo z jednej strony ona mówi, że nic nie czuje do mnie już a z drugiej strony płacze jak to mówi. Mam wrażenie jakby była pogubiona rozdarta. Pisała mi, że chce spokoju, że chce sobie wszystko przemyśleć żebym dał jej miesiąc na poukładanie. Czy te zmiany w jej zachowaniu mogą być na przykład obiawem niedoczynności tarczycy?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zmiana zachowania u mamy

Mam pewien problem, który dotyczy mnie jak i mojej mamy. Otóż od pewnego czasu kiedy poznałam swojego chłopaka moja mama zaczęła się dziwnie zachowywać. Wszystko co jest z nim związane działa na nią jak płachta na byka. Stała się nerwowa, wybuchowa czasem nawet agresywna. Dodam, że ma dużo problemów na głowie w tym dom i pracę jako pielęgniarka na SORze. Czy takie zachowanie może oznaczać nerwicę lub jakieś stany lękowe? Bardzo się o nią martwię i nie wiem jak jej pomóc :(
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witaj,
mówimy często o syndromie pustego gniazda,związanego z usamodzielnianiem się dzieci.Jeżeli mama nie ma nikogo bliskiego poza Panią,może takie zachowania "powstrzymujące rozstanie"ujawniać i jeśli nie podejdziecie do tego świadomie,jest ryzyko,że będzie skutecznie rozbijany każdy Pani związek.
Zachęcam więc do szczerej rozmowy a także ew.kontaktu z psychologiem,by pomóc się obu Paniom bez lęku rozdzielić.

0

za malo danych, zeby diagnozowac na portalu....poza tym odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

0

Nadmiar stresu rzeczywiście może powodować wzrost napięcia i wybuchowości. Jeśli jednak dotyczy to przede wszystkim chłopaka, warto pomyśleć, co się zmieniło w Pań relacji, od czasu, gdy go Pani poznała? Czy to Pani pierwszy chłopak? Być może zmiana zachowania wynika z lęku o Panią czy też ze zmian wynikających ze zmieniających się ról, doświadczania przemijania i zmian przez mamę (także tych, które mają nadejść), doświadczania Pani dorosłości i "wychodzenia" z domu itp. Zachęcałabym do rozmowy z mama, dopytanie jej o przyczyny napięcia, zapewnienie o swojej trosce i uważności, a także opowiedzenie o swoich potrzebach i oczekiwaniach (oraz zapytanie jej o to). Szczera, otwarta rozmowa w atmosferze troski i miłości może pomóc poukładać relacje w zmieniającej się rzeczywistości. Lub też pozwoli Pani dowiedzieć się o trudnościach mamy i razem będziecie Panie mogłyby pomyśleć jak sobie poradzić.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy takie zachowanie wskazuje na lunatykowanie?

Nie świadomie podczas snu wstałam i sikałam w szafie. Czy to zwykłe lunatykowanie? Wiek 45 K
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Jeśli lunatykowanie nie występowało u Pani wcześniej warto byłoby poznać powód takiego zachowania. Chociaż to co dzieje się z Panią w trakcie lunatykowania może obejmować całe spektrum różnych zachowań to zwróciłbym uwagę, że niektóre sytuacje mogą być dla Pani zwyczajnie niebezpieczne, może Pani zrobić coś co zagrozi Pani lub osobą w Pani otoczeniu. Zachęcam do tego aby skonsultowała Pani swój stan zdrowia z lekarzem rodzinnym a także neurologiem i psychiatrą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty