Na czym polega diadynamika?

Witam.Dostalam skierowanie od ortopedy na zabiegi terapeutyczne typu diadynamika podajze (po urazie stopy)...na czym ten zabieg bedzie polegal?

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej chodzi Pani o zabiegi fizykalne z wykorzystaniem prądów diadynamicznych (DD) inaczej zwanych prądami Bernarda. Są to prądy złożone z impulsów o kształcie połówki sinusoidy. Wyróżniamy sześć rodzajów prądów DD. Rozpatrując działanie terapeutyczne poszczególnych prądów bierzemy pod uwagę: działanie przeciwbólowe, poprawę trofiki tkanek, wpływ na mięśnie i przyzwyczajenie do bodźca. Swoje zastosowanie mają m.in. w zespołach bólowych kręgosłupa i kończyn, stanach po urazach narządach ruchu, nerwobólach, mięśniobólach i zaburzeniach troficznych.

Pozdrawiam serdecznie.