Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka?

Witam.4 lata temu miałam taką sytuację ze nie mogłam w prawej ręce nic utrzymać.Pojechałam na izbę przyjęć lekarz stwierdził że to przemeczenie i włożył mi ręką do szyny.Od czasu do czasu reka mnie pobolewala i czasami mi cala dretwiala.Teraz pracuje jako sprzątaczka na cały etat (8 godzin przez 5 dni w tyg)i praktycznie przez te godziny albo myje albo zamiatam podłogę.Od jakiegoś czasu dretwieje mi reka na początku tylko 3 palce a teraz cala dłoń czasami zdarza sie ze i lewa.Udałam się do ortopedy i skierował mnie na badanie EMG.Pani która mi robiła badanie powiedziala ze z ta prawa jest gorsza niz lewą i powiedział mi żebym udała się do ortopedy.Na wizytę muszę czekać miesiąc.Czy do tego czasu mam zakładać bandaż elastyczny podczas pracy bo jak pracuje odczuwał ból w nadgarstku oraz dzisiaj także ból w łokciu.Czy w tym przypadku to były już początki choroby ciesn nadgarstka.Czy jeżeli lekarz stwierdzi że będę miec zabieg muszę rękę oszczędzać?A jeżeli nie to czy muszę mieć rękę w szynie?Ile może potrwać takie leczenie?Oraz czy w tym przypadku czy w tym będę musiał być na zwolnieniu?I czy po wyleczeniu mogę pracować dalej jako sprzątaczka? Proszę o szybką odp.Z góry dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na zespol cieśni nadgarstka i zalecane jest odciążenie ręki i najlepiej jak najmniejsze obciążenie i dość pilna wizyta u lekarza ortopedy