Na czym polega hiperwentylacja?

Witam, mam epizody hiperwentylacji (tezyczka utajona i nerwica) jednak podczas napadu oddycham normalnie ok 12 oddehcho na minutę wiec jak to możliwe ze sie zahiperwentylowalam? (Puloksymetr wykazuje wtedy saturacje 100%,kreci mi sie w glowie i boli mnie glowa) czy mozna sie zahiperwentylowac normalnie nie szybko oddychając?

Hiperwentylacja to zjawisko, w czasie którego oddychamy intensywniej dostarczając duże ilości tlenu, a usuwając dwutlenek węgla. To powoduje zawroty głowy, uczucie oszołomienia, a nawet może doprowadzić do omdlenia. Najczęściej hiperwentylacja jest objawem i skutkiem nerwicy. Można się przewentylować głębokimi oddechami przy normalnej częstotliwości. Leczymy nerwicę farmakologicznie,a na dłuższą metę psychoterapią.