Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmiar energii odczuwany wieczorami

Mam takie coś, że późnym wieczorem mam taki nadmiar energii, że aż trzęsą mi się ręce, pojawiają się rumieńce na policzkach i wtedy mam ochotę wszystko robić, plus nie mogę zasnąć czasami, ale nie zawsze. Nie wiem czemu dolega mi taka wieczorna nadpobudliwość, ale wtedy mam nawet mnóstwo myśli, szybciej bije serce. Rano i w dzień mam mało energii i boli głowa. Mam 22 lata. Co to może być i jak zapobiec?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Szkoda że nie napisałaś od kiedy tak masz. Na początek proponuję zrobić podstawowe badania serca, krwi. A teraz może jakieś ziołowe tabletki bez recepty pomogą zasnąć.
Pozdrawiam

0

Witam
Nie wspomina Pani nic o tym,
jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani
jakieś stresujące sytuacje?
Możliwe, że problem jest natury psychologicznej.
Prawdopodobnie Pani myśli związane są
z bardzo emocjonującymi, przykrymi wydarzeniami.
W takim przypadku wskazana jest terapia
psychologiczna, dzięki której będzie Pani
miała możliwość dotarcia do źródła problemu
i znalezienie sposobu jego rozwiązania
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Witam Panią. Są takie koncepcje, które mówią, że nasze ciało ma swoją pamięć. Nawet jeśli nasz mózg racjonalny unika myślenia o niektórych sytuacjach, które były trudne to nasze ciało może je pamiętać o czym daje znać pewnymi symptomami. Jeśli przeżyjemy traumatyczne zdarzenie nasze mechanizmy obronne mogą sprawić, że wspomnienie tego zdarzenia będzie unikane. Jednak jego siła i nierozładowana energia uwięziona w ciele będą o sobie dawać znać. Być może pora odczuwanych przez Panią symptomów nie jest przypadkowa. To co napisałem jest tylko hipotezą. Jeśli jednak okazałaby się prawdziwa potrzebowałaby Pani wówczas terapeuty pracującego z traumą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Witam. W pierwszej kolejności powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań. Na podstawie tych badań lekarz wypowie się, czy opisywane przez Panią objawy mogą mieć podłoże somatyczne. Jeśli tak, zaleci odpowiednie leczenie. Jeżeli lekarz wykluczy podłoże fizjologiczne objawów warto zgłosić się na konsultację do doświadczonego psychoterapeuty. Specjalista, po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu, zaproponuje Pani najbardziej odpowiednią formę leczenia.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy