Silny stres przeżywany przez 31-letnią kobietę

Od dłuższego czasu(ok 4 lata)nie umiem sobie poradzić ze stresem,czasami jest tak bardzo silny że w środku cała się trzęsę..Nie umiem się otworzyć dla ludzi a kiedyś taka nie byłam.Stres w pracy,malutkie problemy rodzinne,często mam zaczerwienione oczy-zespół suchego oka i wstydzę się tego..to są powody mojego samopoczucia,tak bardzo chciałabym nawiązywać nowe kontakty z ludzmi ale to mnie hamuje.Bardzo proszę o radę,dłużej tak żyć nie potrafię..serdecznie dziękuję.

Jeżeli problem trwa długa (a trwa) i sam nie przechodzi (a nie przechodzi) to najwyższa pora zgłosić się po pomoc do specjalisty. Ze stresem można łatwo i skutecznie sobie radzić - trzeba jedynie poznać odpowiednie metody, które są dopasowane do Pani problemów. Najwyraźniej to, co robi pani na co dzień jest niewystarczające, by poradzić sobie i zniwelować napięcie. Zatem po pierwsze polecam udać się na konsultację psychologiczną (jeżeli w Pani okolicy nie ma odpowiednich specjalistów - zapraszam do konsultacji online przez SKype). Na początek również polecam poćwiczyć trening relaksacyjny Jacobsona (różnego rodzaju nagrania dosępne są w internecie).. Pozdrawiam.

Witam Panią. W Pani opisie zwracają moją uwagę dwa aspekty do których chciałbym się odnieść. Napisała Pani, że stresu doświadcza Pani od dłuższego czasu (ok. 4 lat). Napisała Pani też o sile tego stresu (czasami jest tak silny, że trzęsie się Pani cała w środku). Być może te dwa aspekty wskazują, że utrzymujący się od dłuższego czasu stres oraz czasami jego nasilenie to duża ilość energii nagromadzonej w Pani układzie nerwowym, której trudno się uwolnić. Poprzez różne sygnały z ciała może ona dawać o sobie znać i może to być dla Pani uciążliwe. Czasami ta "uwięziona" nierozładowana energia jest związana z jakimś doświadczeniem traumatycznym. Polecam Pani kontakt bezpośredni ze specjalistą, żeby sprawdzić taką hipotezę. Pozdrawiam Panią