Nadmierna potliwość całego ciała u 28-latka

Witam Mam problem z okropna potliwoscia całego ciała co jest dla mnie bardzo krepujace. Przesiakaja mi bluzki i ubrania. Większosc badan jest ok. Sprawdzane bylo juz prawie wszystko. Mam zaburzenia lekowo depresyjne i konflikt naczyniowy. Biore obecnie 150 mg wenlafaksyny i 100 mg lamitrinu. Nie wiem ale chyba wenlafaksyna powoduje ze az tak sie poce . Co moge zrobić jak sobie z tym radzić ? Jakie moga byc przyczyny? Proszę o wyczerpującą wypowiedz

Dzień dobry!
Skoro wiąże Pan nadmierną potliwość z przyjmowanym lekiem, to znaczy że objawy pojawiły się dopiero w momencie gdy zaczął Pan pobierać wenlafaksynę? Zachęcam by zastanowić się dokładnie od kiedy obserwuje Pan wzmożoną potliwość ciała, czy objaw wzmacnia się w jakichś określonych okolicznościach, czy jest np. wyraźnie związany z odczuwanym lękiem. Proszę także porozmawiać ze swoim lekarzem o możliwym działaniu przyjmowanych leków.
Istnieją różne sposoby likwidowania bądź zmniejszania ilości wydzielanego potu (jak np. wstrzykiwanie botoksu w niektóre partie ciała, np. w dłonie), wymagają jednak konsultacji z lekarzem. Polecam więc konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, zasada jest prosta: najpierw szukamy podłoża somatycznego, organicznego, a w dalszej kolejności psychologicznego.
Z wyrazami szacunku
Barbara Owczarska

Pocimy się w sytuacjach stresowych. Osoby z nadmierną potliwością mogą mieć problemy z radzeniem sobie w takich sytuacjach. W przypadku zaburzeń depresyjnych i lękowych jest bardzo prawdopodobne, że takie problemy występują. Zalecam podjęcie psychoterapii, która jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń depresyjnych i lękowych. Potliwość może być jedynie ich objawem.
Powodzenia i pozdrawiam serdecznie.