Nadmierna potliwość w nocy i podwyższona temperatura ciała

Witam.Od bardzo dlugiego czasu poce sie w nocy,najczesciej miedzy piersiami,koszulka troche mokra. Ostatnie wyniki krwi robilam w listopadzie wyszly super,usg wezlow nic nie wykazalo. Dodam ze w ciagu dnia zmieniaja mi sie temp.ciala raz jest normie,za krotki czas jest powyzej 37. Teraz duzo sie mowi o chloniakach,ziarnicy..boję się.

Z Pani opisu można wywnioskować, że jest Pani mocno zaabsorbowana swoim stanem zdrowia oraz martwi się o nie. Wiedza na temat chorób, skądinąd pożyteczna, nasila Pani obawy. Lęk przed poważną chorobą nie został opanowany pomimo dobrych wyników badań. Użyła Pani również komentarza "boję się".
Wszystko, co powyżej wymieniłam może wskazywać na zaburzenia lękowe.
Jako że była Pani już diagnozowana "somatycznie" - czyli pod kątem choroby ciała, jako następny krok proponuję diagnostykę psychologiczną. Jeśli poczuje Pani, że jest gotowa na taki krok to proszę umówić się z psychologiem - niech to będzie nawet jedna rozmowa, podczas której opowie Pani o swoich obawach o zdrowie profesjonaliście. Być może pomoże to Pani zrozumieć, dlaczego prześladuje Panią ten lęk. Psycholog może zaproponować po wywiadzie, w jaki sposób Pani pomóc. Wiele osób odsuwa tą decyzję, bojąc się zaszufladkowania jako osoba z problemem psychicznym. Jak jednak mówią statystyki problemy takie dotyczą większości osób, a od tego czy prawidłowo sobie z nimi poradzimy zależy jakość naszego dalszego życia.
Jeśli chodzi o poważne choroby - dobrze jest mieć wiedzę na ich temat i kontrolować swoje zdrowie (w granicach rozsądku) - nie można jednak dopuścić żeby lęk przed nimi zapanował nad nami, odbierając radość życia.