Nadmierne owłosienie na twarzy, nogach, udach i okolicach intymnych

Mam nadmiar owłosienia-twarz,nogi,uda,okolice int,mam lekka nadwagę potliwość guza nad jajnikiem-stwierdzono mięśniak.Mam 28 lat i 9cio letniego syna -miałam cesarskie ciecie.Wloski pod nosem na nogach i okolice int.obficie miałam już w fazie dojrzewania a na brodzie i szyi po ur.syna.Miesiaczki mam od zawsze nieregularne i bolesne.Chce zapytać jakie badania musze zrobić -wole prywatnie i do którego lekarza z nimi isc ginekolog,endokrynolog?zeby wykluczyć choroby,podjac ew.leczenie a może laser?

Aleksander Ropielewski

Nlaeży zacząć od leczenia hormonalnego, bo to najpewniej w zaburzeniach hormonalnych jesst przyczyna Pani dolegliwości. Badania jakie powinna Pani wykonać na początek to LH, FSH, progesteron, estradiol, DHEA, testosteron, kortyzol, TSH, prolaktyna. Z kompletem badań prosze zgłosić się do endokrynologa lub ginekologa-endokrynologa.