Nadmierne przejmowanie się a nerwica

witam ! od pewnego czasu zaczynam sie wszystkim przejmować nawet takimi rzeczami ktorymi nie powinienem i mam nerwice , czy może mnie to wykonczyc psychicznie i fizycznie ?dodam ze czesto mnie boli glowa od tego

Witaj,
nerwicę diagnozuje się do czasu wystąpienia uszkodzeń fizycznych.Potem.wg.obowiązujących klasyfikacji,jest to już diagnoza choroby konkretnego narządu,co w Twoim przypadku może być np.nadciśnieniem,które poza innymi problemami niszczy naczynia krwionośne.Leczone jest wówczas lekami obniżającymi ciśnienie,ale nie leczy przyczyn/czyli pierwotnego napięcia,nastawienia rywalizacyjnego,wreszcie agresji,która towarzyszy takim postawom/.Tak więc,reasumując:nerwica może być w skutkach niebezpieczna dla zdrowia,również w wymiarze fizycznym.trzeba więc zacząć się leczyć,póki nie nastąpiły jeszce zmiany fizyczne.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
podał Pan zbyt mało szczegółów, by móc diagnozować Pana stan. Zresztą diagnoza na odległość nie jest zbyt miarodajna. Sugeruję kontakt z psychoterapeutą, który będzie mógł dzięki rozmowie z Panem postawić diagnozę i być może także rozpocząć wspólną pracę, dzięki czemu będzie Panu łatwiej się nie przejmować i pozwoli poczuć się lepiej.

Pozdrawiam,
Marta Kaczmarek-Dylewska