Nadmierne wypadanie włosów a zespół jelita drażliwego i refluks żołądkowo-przełykowy

Witam. Od około 2 lat mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Przez ten czas straciłam może połowę włosów. Już tracę nadzieję. Ciągle chodzę do lekarzy. Zaczęło się od bólu w lewej dolnej części brzucha (cały czas go mam), jak już wspominałam utraty ogromnej ilości włosów, później doszły ból w klatce piersiowej, duszności i zmęczenie oraz senność, bóle głowy. Zdiagnozowano u mnie zespół jelita drażliwego oraz refluks żołądka. Czy ma to coś wspólnego z wypadaniem włosów??

Możliwe, że ma Pani nietolerancję określonych pokarmów, co może prowadzić do stanu zapalnego błony śluzowej przewodu pokarmowego i niedoborów składników odżywczych. To może wiązać się z wypadaniem włosów. Warto rozpocząć odpowiednie leczenie. Chorobami jelit zajmują się gastroenterolodzy.