Napady agresji w stosunku do męża i dziecka oraz chęć leczenia u 29-latki

Witam!Bardzo proszę o pomoc, chciałam zglosic sie do psychiatry mam ogromne napady agresji w stosunku do meza i dziecka niestety,bardzo sie to nasililo nie kontroluje sie(bije kopie przeklinam rzucam czym popadnie)obawiam sie iz stanie sie cos czego juz nie cofne.Dziecinstwo-matka agresywna alkoholiczka.Napady agresji lub objawy depresji(przechodzilam4 lata temu)naprzemiennie na codzien Szukam pomocy Pytanie Czy lekarz zgłosi sprawe np do opieki spolecznej, szkoly dziecka lub policje? Dziekuje

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do psychologa. Konsultacja psychiatryczna również może być istotna, ale przede wszystkim konieczna jest psychoterapia. Zarówno psychologa, jak i lekarza obowiązuje tajemnica zawodowa i priorytetem jest pomoc w Pani problemie. Dobrym rozwiązaniem byłaby również wspólna konsultacja z mężem oraz konsultacja psychologiczna dziecka.

Pozdrawiam!

Witam,
zachęcam mimo wszystko do szybkiego poszukiwania pomocy, odnoszę wrażenie, że sama Pani odczuwa taką potrzebę. I tak, bardzo odważnie postąpiła Pani zadając to pytanie, odnoszę wrażenie, ze kieruje Panią (mimo problemów) troska o rodzinę. Lekarz i psychoterapeuta mają prawny obowiązek zgłoszenia odpowiednim służbom sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Warto jednak kontaktować się ze specjalistami, być może Pani napady agresji mają źródło biologiczne i trzeba i jednocześnie można leczyć je choćby lekami. Przy Pani współpracy zapewne można będzie uzyskać nawet dość szybko znaczną poprawę. Zresztą te zagrożenia każdorazowo indywidualnie ocenia specjalista. Proszę wziąć pod uwagę także, że jeśli Pani nie będzie korzystała z pomocy to i tak może się tak zdarzyć, ze pomoc społeczna zostanie zaalarmowana przez sąsiadów czy szkołę, w tej sytuacji zawsze lepiej kiedy to Pani pierwsza podejmie kroki w kierunku leczenia się. Także warto się leczyć i nie ma powodów do obaw przed specjalistami, generalnie w pierwszej kolejności będą chcieli Pani pomóc. Pozdrawiam.