Napady paniki, uderzenia gorąca, drżenie ciała i kołatanie serca u 18-latki z CHAD i problemem alkoholowym

Choruje na chad od 5 lat. Mam 18 lat i problemy z alkoholem. Od jakiegos czasu miewam napady paniki, nagle uderzenie goraca od glowy, jest slabo, drze mi cialo i czuje kolatanie serca, mam przyspieszony oddech i wpadam w panike, nie moge usiedziec w miejscu. Wtedy objawy sie nasilaja i wybucham placzem. Przewaznie napady te wystepuja w dochodzeniu po siebie po upiciu. Nie wiem czy to reakcja nadużywania alkoholu, czy to chad się przyczynia czy jakieś nerwice. W którym kierunku mam szukać pomocy?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
w krótkim liście opisuje Pani wiele zagadnień i problemów, które mogą się nakładać na siebie lub wzajemnie wykluczać dając podobne objawy. Trudno będzie nam w tej formie rozstrzygnąć co wywołuje takie dolegliwości. Jak przypuszczam przyjmuje Pani jakieś leki i jest pod opieką psychiatry. Proponuję, aby porozmawiała Pani z lekarzem prowadzącym i opisała mu wszystkie objawy. Pewne jest, że w przypadku zażywania leków, alkohol jest zabroniony!
Pozdrawiam
M. Prus