Nasilenie lęków i strachu

witam, mój problem to lęk... gdy moj chłopak mi nie odpisuje przez dluzszy czas to sie o niego boje, ze cos sie stalo, stwarzam sama problem choc za jakis czas odzywa sie i jest dobrze. Tyle, ze to nie mija, to sie nasila. Ciagle sie boje i chodze w strachu, nie moge jesc wtedy i na niczym sie nie moge skupic. Co mam robic?

Witam serdecznie,

Pani problemy mogą wiązać się z aktywacją u Pani schematu porzucenia. Jest to schemat, który może się tworzyć w nas od początku naszego życia i związany jest z tym jak budowana została więź emocjonalna. W wyniku aktywacji tego schematu możemy bardzo bać się porzucenia ze strony partnera; być bardzo wyczulonym na jego wahnięcia nastroju interpretując je jak byśmy my byli tego powodem; przeżywać silne lęki na samą myśl o tym, że partner/partnerka mógłby poznać kogoś innego. Polecam Pani mój tekst na blogu o tym schemacie: http://anna-mochnaczewska.bloog.pl/id,340333963,title,Przeciez-ja-Cie-tak-bardzo-kocham-czyli-co-zrobic-zeby-nie-udusic-z-milosci,index.html
oraz inne teksty dotyczące schematów. Zalecałabym również kontakt z psychoterapeutą który nauczy Panią jak radzić sobie z tym problemem.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Witam,
Często się zdarza,że oczekujemy inicjatywy wyłacznie od drugiej osoby,więc gdy przyjmiemy,że chłopak ma podobny problem,jak Ty,Wasz kontakt może zakończyć się w wyniku braku własnej inicjatywy z obu stron.Można więc przy współpracy z psychologiem podjąć próbę wyjścia poza własną niepewnośc i nauczyć się otwarce wyrażać swoje potrzeby.Brak takiej odwagi może wynikać z doświadczeń,które miały zły skutek ,albo z przekonań,że kobieta nie powinna przejmować inicjatywy.Gorzej jest jednak wtedy,gdy podoba Ci się akurat ktoś nieśmiały,prawda?
Zachęcam więc do kontaktu z psychologiem lub inną zaufaną osobą,mogąca Cię wzmocnić psychicznie.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, jeżeli problem narasta i zakłóca pani codzienne funkcjonowanie zachęcam do omówienia tego ze specjalistą - psychologiem i przyjrzenia się skąd biorą się pani niepokoje. Czy czuje pani lęk tylko w relacji z chłopakiem czy również w innych sytuacjach? Pozdrawiam.