Nawracająca nerwica lękowa u 35-letniej osoby

Witam Miałam u psychiatry zdiagnozowana nerwice lękowa. Chodziłam rok na psychoterapię i zostałam przeleczona zomirene i paroxinorem.zgodnie z zaleceniami lekarza zakonczylam leczenie farmakologiczne Od Pół roku jestem bez leków.objawy nie wróciły ale źle wydarzenia zaslyszane choroby śmierć nawet dalszych ludzi wywołuje u mnie myślenie źle myśli dolujące mnie i takie poczucie bezsensownosci.co mam dalej robić? dodam że nie mam stanów lekowych czy tak może być? Czy można coś z tym zrobić? Do

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
niestety negatywne myśli pojawiają się w różnych momentach życia i często niezależnie od objawów nerwicy. A główną przyczyną powstawania nerwic są wewnętrzne trudności i konflikty oraz ciężkie doświadczenia życiowe, z którymi osoba nie potrafi sama sobie poradzić. Jeżeli te myśli są dla Pani niepokojące to zalecam spotkanie z psychoterapeutą, który pomoże zrozumieć przyczynę niepokoju.
Pozdrawiam
M. Prus

Witam, nie napisała Pani dlaczego przerwała leczenie?zakończyła leczenie? psychoterapeutyczne.Często pojawia się tego typu myślenie, może być ono niestety przejawem pewnego lęku, stanów depresyjnych, lecz warto by wróciła Pani do swojego psychoterapeuty i porozmawiała o swoim stanie, on dobierze metody dalszej pomocy.Pozdrawiam.