Nawracające stany depresyjne a starania o rentę

Pierwszy lekarz psychiatra stwierdzil stany depresyjne 8 lat temu, było leczenie lekami i terapia, pozniej byla przerwa w leczeniu a potem kolejny lekarz stwierdzil afektywnosc dwubiegunowa ktora caly czas lecze.Mam 36 lat wiec gdyby stany depresyjne kwalifikowaly sie do renty musze udowodnic 4 letni okres skladkowy i nieskladkowy w dowolnym okresie z racji zachorowania w wieku 29 lat.Mam pytanie: czy nawracajace stany depresyjne kwalifikuja sie do renty i co jesli byly przerwy w leczeniu?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Jeśli w trakcie przerw w leczeniu, były udokumentowane remisje, a przerwy w leczeniu były kontrolowane przez lekarza (wspólna decyzja lekarza i pacjenta ze względu na dobre funkcjonowanie pacjenta; nie w sytuacji gdy było to porzucenie leczenia) nie powinno być problemu.

0
Mgr Magdalena Golicz
Mgr Magdalena Golicz

Nawracające stany depresyjne nie kwalifikują się do renty. Potrzebna jest psychoterapia oprócz leczenia u psychiatry.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty