Nawracające stany lękowe u syna a przyjmowanie leku Asentra

dzień dobry mój syn przyjmował asentrę 50mg przez 1,5 roku miał stany lękowe stopniowo zmniejszaliśmy dawkę od czerwca do teraz nastąpił nawrót choroby ale nasza pani psycholog nie ma już miejsc na cały 2014 rok poinformowała mnie że należy wrócic do dawki poprzedniej więc nie wiem jak to mam rozumieć czy do dawki z ostatniego miesiąca czy do dawki na początku terapii

Witam,
w celu zastosowania leku i określenia dawki trzeba się udać do lekarza psychiatry. W tej sytuacji być może warto nawet przemyśleć wizytę prywatną, jeśli w innej formie specjalista jest niedostępny. Ponadto myślę, ze warto byłoby rozważyć psychoterapię, która może pomóc w zwalczaniu objawów i zapobieganiu nawrotom.

Najlepiej jest zapytać o to panią psycholog. Lecz leki z dawkowaniem przepisuje psychiatra, więc należy z nim się skontaktować. Istnieją przychodnie zdrowia psychicznego, są tam na NFZ dostępni psychiatrzy i psychoterapeuci. Może to jest wyjście z cieżkiej sytuacji