Nawrót nerwicy lękowej i stanów depresyjnych

Dzień dobry, 4 miesiące temu zeszłam z leków antydepresyjnych. Niestety aktualnie mam nawrót nerwicy lękowej i stanów depresyjnych (na które leczę się z przerwami od 10 lat). Tydzień temu włączone zostały leki: Dulsevia 30 mg i Trittico 50 mg. Są to leki, które brałam przez ostatnie dwa lata i dobrze je tolerowałam. Niestety tuż po przebudzeniu czuję się fatalnie - mam uderzenia gorąca, jest mi niedobrze, trzęsę się i kręci mi się w głowie, a to wszystko wzmaga fatalne samopoczucie psychiczne. Po przyjęciu Dulsevii, po około dwóch, trzech godzinach jest lepiej. Zaczyna pogarszać się na wieczór. Chciałam się dowiedzieć czy jest to normalne, czy mój organizm przyzwyczaja się na nowo do leków? Czy to minie? Czy być może moje objawy wiążą się z tym, że rano i wieczorem leki jakby przestają działać? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie, jest potrzeba około trzech tygodni by organizm nasycił się zaleconymi przez Lekarza farmaceutykami.
Ponieważ przyjmuje Pani leki od tygodnia dopuszcza się taką ewentualność pojawiających się symptomów.

Jeśli ten stan symptomatyczny utrzymywałby się dłużej, powyżej trzech tygodni, celowa byłaby konsultacja kontrolna u Lekarzem prowadzącego Panią.

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień?
To ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia psychicznego/fizycznego.
1. jak jest u Pani z regularna aktywnością fizyczną?
Jest takie powiedzenie, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
2. Jak jest u Pani z suplementacją?
3. Jaki jest styl Pani odżywiania?
4. W jaki sposób regeneruje Pani siły?
5. Jak jest u Pani ze snem?

Zalecałabym, do rozważenia, by równolegle z farmakoterapią podjąć psychoterapię -
co byłoby dla Pani komplementarną oraz efektywną formą terapii.

Serdeczności oraz radości Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605