Nawrót nerwicy w 11. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 11 tygodniu ciąży. Od kilku dni odczuwam nawrót nerwicy, która męczyła mnie ok. pół roku temu. W zależności od dnia objawia się m.in. lekkim bólem mięśni (ból jak przy zakwasach), czasami mrowieniem w kończynach, ale przede wszystkim nerwobólem w kończynach (zwłaszcza w prawej ręce i nodze - jakby mięśnie były ciągle napięte). Czy to zaszkodzi dziecku?

Witam, ciąża to stan specyficzny, w którym trudności psychologiczne lubią o sobie przypominać. Warto zająć się nerwicą jeszcze w czasie ciąży i pamiętać, że jest Pani w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia depresji poporodowej. Sugeruję konsultację z psychologiem i rozpoczęcie terapii. Pozdrawiam, Karolina Piotrowska