Nawroty depresji u partnera

Witam.Mój partner był bity w dzieciństwie przez mame a jego tata popełnił samobójstwo.Teraz on od 4lat ma nawroty depresji itd ale moje pytanie dotyczy relacji z mama a więc kiedy mama dzwoni rozmawia z nią po1h nic innego sie nie liczy,zwierza sie jej ,mam wrażenie że traktuje ją jak partnerke nie matke,codzienne tel,smsy na pół tel.ze wszystkim do niej się zwraca ateraz jak ma nawrót depresji to nawet jak się czuje lepiej jej mówi ze jest fatalnie.Prosze o pomoc jak przerwac tą dziwną relacje

Jak już pisałam też w innym miejscu - z tego krótkiego opisu wyraźnie wynika,ze pani partner nie postawił zdrowych granic w relacji z matką, a przez to raczej nie odczuwa kontroli nad tym co się z nim dzieje. Sytuacja, w której tylko matka a nie partnerka jest powiernikiem wszelkich wiadomośći - tych dobrych i złych - wskazuje na brak dojrzałośći emocjonalnej. Przede wszystkim warto omawiać to, co Pani widzi - na konkretnych przykładach, pytać co on o tym sądzi i mówić jakie jest pani zdanie. I warto byłoby pomyśleć nad spotkaniami z psychologiem, który pomogłby zbudować partnerowi zdrowe granice w relacji z matką. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Opowiada Pani, że matka biła w dzieciństwie swojego syna a teraz utrzymuje z nim dość zażyłą relację. Niepokoi Panią zaistniała sytuacja i zastanawia się Pani, co z tym zrobić. Warto byłoby porozmawiać z partnerem i zaznaczyć swoje niepokoje. Partner nie postawił granic w relacji z matką. Tak naprawdę niedawny "kat" stał się powiernikiem i najbliższym przyjacielem. Często ofiary przemocy żyją w bliskiej relacji ze swoimi oprawcami, przyzwyczajeni do doznawania krzywd i manipulacji z ich strony. Może warto pomyśleć również o rozmowie z partnerem na temat podjęcia przez niego psychoterapii? Z tego, co Pani mówi, mogłoby to być dla niego bardzo pomocne.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam Panią. Każda Pani ingerencja w relację Pani partnera z jego matką może przynieść negatywne konsekwencje dla Waszego związku. Relacja przemocowa, to bardzo silna relacja (napisała Pani, że partner w przeszłości był bity przez matkę). Dodatkowo po śmierci ojca jest jedynym rodzicem, który pozostał Pani partnerowi. Ta okoliczność może dodatkowo sprawiać, że będzie on zabiegał o jej uwagę. To trudna sytuacja. Domyślam się, że zwracała mu Pani na to uwagę. Jeśli on nie widzi w tym problemu to nic się nie zmieni. Jednak, że jeśli cierpiąc na depresję korzysta z pomocy specjalistów (lekarza, a zwłaszcza psychologa) jest szansa, że spojrzy na tę sprawę inaczej. Obawiam się, że jego depresja może nawracać również, kiedy doświadczenia z przeszłości nie zostaną uporządkowane. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/