Necrobiosis lipoidica i barak cukrzycy

Witam, Mój ojciec choruje od kilku lat na Necrobiosis lipoidica przy czym nie wykryto u niego cukrzycy. Maści sterydowe oraz preparaty naczyniowe nie pomagają. Czy są inne sposoby by leczyć chorobę? Może komórki macierzyste albo jakaś nowość? niestety choroba się pogłębia. występuje już na całych nogach. Bardzo proszę o pomoc

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry. Ponieważ chorobę tę leczy się lekami immunosupresyjnymi, proponuję dietę, która wycisza układ immunologiczny. Może pomoże, warto spróbować, bo efekty mogą być spektakularne, a koszty są zerowe, jedynie mozna zyskac zdrowie. Proszę poczytać o diecie paleolitycznej o ograniczyc węglowodany. Pozdrawiam!