Nerwica czy przemęczenie?

  Witam. Mam 18 lat i ostatnio zauważyłam u siebie trochę niepokojące mnie objawy. Bardzo często drga mi powieka, czasami jest to kilkanaście minut bez żadnej przerwy, drgają mi także inne mięśnie, np w nodze. Jestem cały czas zmęczona, i bardzo trzęsą mi się ręce - nie aż tak, bym nie mogła wykonywać jakiś czynności, ale jednak jest to kłopotliwe. Nie jest to wynikiem stresu (tak mi się wydaje), pojawia się na co dzień, praktycznie bez przerwy, np. gdy opieram rękę o biurko. Koleżanki wspominały coś o objawach nerwicy. Być może to wszystko jest wynikiem złego trybu życia- krótka ilość snu (ok. 4 godzin, czasem mniej), dużo kawy i "dopalaczy" typu Red Bull, ogólnie brak czasu na odpoczynek. Czy to może być coś poważnego, czy raczej brak jakiś witamin, pierwiastków?

Witam!

Spożywanie tak dużych ilości kofeiny oraz brak snu mogą wywoływać problemy z samopoczuciem oraz z powodu braku minerałów (magnez, potas) wpływać na stan organizmu. Warto, żeby w sprawie drżeń skonsultowała się Pani z lekarzem. Powinna Pani również więcej odpoczywać, zamiast pić napoje energetyzujące. Taki styl życia jest źródłem stresu i w efekcie może doprowadzić do rozwoju zaburzeń psychicznych oraz degradacji organizmu.
Jest Pani młodą kobietą i warto jest dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Pozdrawiam