Nerwica lękowa i wysoki puls

Witam! Mam nerwice lękowa, cisnienie dzis niskie , niestety puls 89 po bisocadr. Czy tabletki nie dzialaja na mnie i czy mogę zażyć hydroxizinum 10mg. ? Czyje niepokój wewnętrzny.

Dzień dobry, w sprawie dawkowania leków zachęcam do kontaktu z lekarzem, który je przepisał. Warto jednak mieć sposoby, które mogą pani pomoc w sytuacjach, jakie pani opisuje, czyli podwyższonego tętna i wewnętrznego niepokoju. Może to być na przykład wolny spokojny oddech lub/i konstruktywne stwierdzenia, które do siebie mówimy, np. "uporam się z tym, to minie". Pozytywna mowa wewnętrzna może bardzo pomoc w uspokojeniu objawów. Można zadzwonić do kogoś bliskiego, zająć się jakąś aktywnością fizyczną (np. obowiązkami domowymi) a nawet wykonać jakieś proste monotonne czynności (licz wstecz do 100 z przeskokiem co trzy: 100, 97, 94 itd.; rozwiń i zacznij żuć gumę do żucia itp.). są to sposoby, które pomagają radzić sobie z nagłym pogorszeniem samopoczucia, warto jednak znaleźć przyczyny tych objawów, aby je wyeliminować i lepiej żyć. Warto zastanowić się nad psychoterapią. Pozdrawiam