Nerwica natręctw i idealizowanie innych osób

Witam.Mam nerwicę natręctw.Mam prośbę może psycholog lub psychiatra wyjaśni mi jak się uwolnić od idealizowania niektórych poznanych przeze mnie osób. Są to głównie kobiety ,które skończyły medycynę ,pragnę się z taką osobą zaprzyjaźnić. Pewnie dlatego by poczuć się bardziej dowartościowana . Zdawałam na medycynę ,ale się nie dostałam, nie mogę sobie darować ,że nie zdawałam do skutku. Czuję się gorsza , mam niskie poczucie własnej wartości. Skończyłam ekonomię , ale to mnie nie satysfakcjonuje.

Witam Panią. Jeśli ma Pani rozpoznaną nerwicę natręctw przez lekarza specjalistę psychiatrę to powinna Pani mieć również zalecony kontakt z psychologiem. Podczas takiego kontaktu może Pani omówić problem, który na tym portalu Pani opisała. Jeśli miała Pani kiedyś cel w postaci ukończenia medycyny to przebywanie z osobami, które ją ukończyły może stanowić namiastkę tego co Pani chciała osiągnąć. Warto jednak rozstrzygnąć czy nie idealizuje Pani samego kierunku. Czy chodziło o samo ukończenie kierunku, czy bycie lekarzem? Proszę też uważać na niebezpieczeństwo wartościowania siebie i innych miarą tego co Ukończyliście a nie jakimi Jesteście ludźmi. Sama użyła Pani określenia "idealizowanie". Zatem jest Pani świadoma, że przypisuje Pani tym osobom zbyt dużą wartość. Mam wrażenie, że zbyt mało uwagi zwraca Pani na swoje mocne strony. Trudno je dostrzec jeśli podziwia się tylko innych. Proszę o tym porozmawiać w bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią

Kto postawił rozpoznanie? lekarz psychiatra czy psycholog ? Rozpoznanie "nerwica" jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.